Historia

Dom został wybudowany

w roku 1989, budowa trwała trzy lata. W tamtych czasach ciężko było zarówno o jakiekolwiek materiały budowlane jak i o zaopatrzenie ogrodnicze, więc ogród powstał dopiero dziesięć lat później. Dom przetrwał wiele lat bez ocieplenia dachu i murów, by w roku 2000 stara blacha zmieniła się w piękną czerwoną dachówkę.

Przez kolejne lata

w domu były naprawiane tylko drobne usterki, by w końcu w 2019r. rozpoczęło się coś wielkiego. Do tej pory dom był jedynie użytkowany prywatnie w co drugi weekend miesiąca przez dwie do czterech osób. W końcu ruszyła decyzja o kapitalnym remoncie całego wnętrza budynku. Wyburzanie ścian, renowacja podłóg, wymiana mebli, okablowania i rur. Całe przedsięwzięcie kosztowało nas wiele wysiłku i czasu. Wnętrzu zostało nadane drugie, odmłodzone życie, którym cieszyć się mogą przyjeżdżający do nas goście.

Parę lat później

wszystkie ściany zewnętrzne domu zostały ocieplone i otynkowane. Przez następne 14 lat nikt nie interesował się ogrodem, który zarósł i całkowicie stracił swój kształt i urok. W roku 2015 przeszedł gruntowny remont od podstaw. Zostało tchnięte w niego nowe życie, wzorowane na tym sprzed lat.